FUNDACJA PZU

Z przyjemnością informujemy, że nasze hospicjum otrzymało dzięki życzliwości Fundacji PZU dotację, która pomoże nam m. in. podnieść poziom bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Za okazaną życzliwość serdecznie dziękujemy!

Nazwa projektu: ,,Podniesienie standardów w zakresie higieny i bezpieczeństwa w opiece nad osobami w stanie terminalnym i chorymi przewlekle.”

WIRTUALNA PUSZKA

W tym roku – z powodu pandemii – nie odbędzie się nasza coroczna kwesta 1 listopadowa. Nie chcemy narażać zdrowia i życia naszych Wolontariuszy i Darczyńców. Nasze hospicjum w czasie pandemii nadal działa – opiekujemy się pacjentami w hospicjum stacjonarnym, dojeżdżamy do pacjentów w hospicjum domowym i in. Nasi pacjenci nadal potrzebują wsparcia – oprócz stałych wydatków w ostatnim czasie wzrosły koszty związane z zakupem maseczek, płynów dezynfekujących i i in.

Każda osoba, która chciałaby pomóc osobom w stanie terminalnym może skorzystać z ,,wirtualnej puszki” – robiąc przelew bankowy. Jest to teraz alternatywna forma pomocy hospicjum – w momencie, kiedy nasze akcje ,,w terenie” są zawieszone.

Dane do przelewu:

Śląski Bank Spółdzielczy "SILESIA" w Katowicach
Nr rachunku: 22 8437 0002 0010 0154 2006 0001

Kiermasz wielkanocny

Serdecznie zapraszamy 31 marca do Kościoła pw. Św. Piotra i Pawła w Katowicach na kiermasz wielkanocny, z którego dochód będzie przeznaczonym na działalność naszego Hospicjum.

Będzie można zakupić kartki świąteczne, jajka wielkanocne wykonane różnymi technikami,szydełkowe kurki i wiele, wiele innych ozdób przygotowanych przez przedszkolaków, uczniów, wolontariuszy i pracowników Domu Hospicyjnego.
Zapraszamy do wsparcia!

Kwesta 1 listopada

W dniu 1 listopada kwestowaliśmy na katowickich i siemianowickich cmentarzach na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego bł. Jana Pawła II w Katowicach. Dzięki temu uzyskaliśmy łącznie : 24579,98zł. W zbiórce zaangażowanych było 130 wolontariuszy. Dziękujemy wszystkim naszym Dobroczyńcom za okazaną życzliwość i wsparcie materialne naszej działalności. Dziękujemy wszystkich Kwestarzom za zaangażowanie i poświęcony czas.

Kwesta 1 listopada

,,Kwesta 1 listopada na bieżące potrzeby Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego w Katowicach”

1 listopada na cmentarzach w Katowicach i Siemianowicach Śląskich wolontariusze Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego bł. Jana Pawła II
w Katowicach będą zbierać fundusze na modernizację i doposażenie oddziału hospicjum stacjonarnego. To już siódma kwesta na rzecz katowickiego hospicjum.

Zbiórka prowadzona będzie 1 listopada na cmentarzach w: Katowicach przy ulicy: Panewnickiej, Murckowskiej, Sienkiewicza, Francuskiej oraz na Cmentarzu w Bogucicach oraz w Siemianowicach Śląskich na cmentarzach przy
ul. Michałkowickiej i Cmentarnej. Wolontariusze kwestujący na rzecz hospicjum będą mieli identyfikatory oraz kamizelki. Są wśród nich uczniowie, emeryci, osoby pracujące, czasami kwestują całe rodziny. Jest to również forma promowania idei dzieła hospicyjnego.

Uzyskane podczas kwesty środki przeznaczone zostaną na bieżące potrzeby oddziału hospicyjnego takie jak leki, sprzęt rehabilitacyjny i wszelkie udogodnienia dla pacjentów.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia Hospicjum 1 listopada lub pod numerem konta: 22 8437 0002 0010 0154 2006 0001 (Śląski Bank Spółdzielczy "SILESIA" w Katowicach).

1% dla hospicjum

Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie nam w 2018 r. 1% z podatku za rok 2017.

Wszystkim tym, którzy okazali nam życzliwość i pomoc w 2017 r., a szczególnie przekazali nam środki z 1 % podatku. składamy szczere Bóg zapłać.
Równocześnie zwracamy się z prośbą, aby także w 2018 r. wesprzeć nas w ten sposób. Można to uczynić także korzystając z programu umieszczonego poniżej:

Uzyskane w ten sposób środki chcemy przede wszystkim przeznaczyć na rozbudowę-modernizację naszego hospicjum stacjonarnego w Katowicach.
Dziękujemy za wszelką pomoc nam okazaną.